نبات

خواص نبات

خواص نبات زعفرانی

نبات از حل شدن قند ساکارز یا همان شکر سفید در آب آشامیدنی بوجود می آید و طی انجام فرآیند فیزیکی حرارت و زمان ، متبلور شده و بصورت کریستال های زیبا در ابعاد مختلف در می آید در دنباله با خواص نبات آشنا خواهیم شد.

یکی از خصوصیات نبات داشتن طبع گرم آن است که مصرف نبات در درمان سرد مزاجی نقش به سزایی ایفا می کند. همچنین خاصیت ضد نفخ و ملین آن نیز مشهور می باشد .

نبات نوعی قند می باشد که از نی شکر به دست آمده است جهت تهیه نبات ابتدا می بایست شکر را درون آب جوش حل نمائید تا محلول سیر شده درست شود. سپس مقدار نخی در آب آویز کرده و در جایی می گذارند تا خنک شود و عملیات تشکیل بلوری و کریستال انجام شود . نسل پیشین آبنبات های امروزی نبات می باشد. نبات را بیشتر به شکل نبات شاخه و نبات نی دار چوبی استفاده می کنند . البته نبات نی دار به دو دسته نی دار پلاستیکی و نی دار چوبی در بازار یافت می شود که به شما توصیه می کنیم حتماً نبات نی دار چوبی تهیه کنید چرا که نبات نی دار پلاستیکی هنگام حل شدن در آب جوش ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد .

نقل و قول از عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر

مواد سرطانزای ظروف یکبار مصرف شفاف یا پلی استالینی و همینطور نبات های نی دار پلاستیکی که در بسیاری از ارگانها و مراسم برای چای و دیگر مواد غذایی داغ استفاده می شوند در دمای 40 درجه سانیتگراد آزاد شده و وارد مواد غذایی می‌شوند.

خواص نبات

خواص نبات

شاخه نبات جهت تزئین سفره های عقد و خنچه های بله برون استفاده می شود ، و نبات نی دار جهت شیرین کردن و هم زدن (بصورت همزمان ) چای و نوشیدنی های گیاهی بکار می رود

در عصر امروز جهت طعم دادن و خاصیت بخشیدن به نبات ، محصولات متنوعی را روانه بازار کرده اند مثل نبات دارچینی ، نبات گیاهی ، نبات زعفرانی ، نبات زیره، نبات آویشن و… که مصرف اینها را همراه با یک فنجان نوشیدنی گرم به شما پیشنهاد می کنیم .

خواص نبات

  • نبات برای بهبود سرفه، سینه درد و گرفتگی صدا مفید می باشد .
  • از خواص دیگر نبات درمان خستگی می باشد ، گفتنی است مصرف نبات در چای یا قهوه یا شیر موجب رفع خستگی ناشی از فعالیت زیاد می شود . لازم است بدانید مصرف نبات زعفرانی تاثیر زیاد تری دارد چراکه نبات زعفرانی  در جهت افزایش و تقویت قوای جنسی مفید و موثر می باشد.
  • نبات موجب درمان رعشه، نقرس، درمان تنگی نفس و … می باشد.
  • مصرف نبات به میزان مورد نیاز، در افراد میان سال موجب افزایش حافظه و جلوگیری از بروز آلزایمر می شود .
  • مصرف نبات در دوران قاعدگی بانوان به کاهش درد معده و کمر درد ، کمک بسیاری می کند و موجب تسکین این درد ها می شود . در قدیم الایام از نبات داغ جهت درمان درد دوران قاعدگی استفاده می کردند که روش بسیار موثری می باشد .
  • نبات باعث تسریع در هضم غذا و موجب کاهش بزاق دهان می شود
  • و بسیاری فایده های دیگر …

 

جهت خرید نبات اصل ، نبات زعفرانی ، نبات با کیفیت ، نبات شفاف ، نبات پیرادل روی هر یک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *