زعفران

چه چیزی زعفران سرگل ایرانی را محبوب کرده است؟

تازه بودن زعفران ایران

یکی از بهترین روش ها برای تست زعفران تازه این است که یک نگاهی به رنگ زعفران بیاندازید. رنگ قرمز روشن بر روی تمام کلاله و سرگل زعفران باید بصورت یکنواخت دیده شود . اگر فقط رنگ روشن را بر روی قسمت کمی از سرگل زعفران دیدید آن زعفران تازه نخواهد بود. زعفران با رنگ های تیره و یا سرگل هایی با رنگ نارنجی روشن که در قالب پودر زعفران در فروشگاههای زعفران ارائه می شوند از بی کیفیت ترین نوع زعفران می باشند. زعفران سرگل با رنگ قرمز روشن طبیعی که در تمام کلاله ها و سرگل دیده می شود به این معنی است که کاملاً زعفران طبیعی و زعفران خالص بوده و زعفران تازه است و برای خرید زعفران هیچ نگرانی نباید داشت.

 

زعفران خالص

امروزه در بازار زعفران و فروشگاه زعفران برخی شرکت ها آمده اند زعفران خود را بصورت تقلب با مواد شیمیایی ترکیب کرده اند و آن را بصورت پودر می فروشند تا سود بیشتری به جیب بزنند. باز هم یک روش عالی برای بررسی زعفران خالص از زعفران غیر خالص وجود دارد و آن هم این است که تمام سرگل زعفران (کلاله زعفران) را از یکدست بودن رنگ قرمز روشن کنترل کنید چون رنگ طبیعی و یکدست نشان از زعفران خالص می دهد.

کیفیت بالای زعفران

زعفران خالص

زعفران خالص

وقتی که زعفران شما تازه و خالص باشد، به احتمال خیلی زیاد آن زعفران بسیار با کیفیت خواهد بود. در زعفران درجه یک شما نمی توانید کلاله هایی پیدا کنید که رنگ هایشان با هم متفاوت باشد . بسیاری از زعفران فروش ها بر روی بسته بندی زعفران خود درجه زعفران را قید می کنند . زعفران ایرانی ما در آزمایشگاههای آزمایش زعفران دارای رتبه 259.3 می باشد و این به معنای آن است که مرغوبیت زعفران ما دارای بالاترین کیفیت زعفران در بین برند های برتر زعفران در جهان است.

 

خرید زعفران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *