قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

فروشگاه اینترنتی مشهد زعفران | خرید زعفران اصل

خریدی متفاوت از فروشگاهی متفاوت

0098-9151083963 از ساعت 8 صبح الی 22 شب
پاسخگویی فقط از طریق تلگرام

ترکیبات شیمیایی زعفران

در این مقاله میخواهیم برایتان شرح دهیم که زعفران از چه عناصر شمیایی تشکیل شده است

کلاله گیاه زعفران دارای ترکیبات شیمیایی فراوانی است از جمله: کربوهیدرات ها، مواد معدنی، موسیلاژ، ویتامین ها به ویژه ریبوفلاوین و تیامین رنگدانه ها شامل کروسین، آنتوسیانین، کاروتن، لیکوپن، زیگزانتین ، یک اسانس معطر ترپنیک به نام  سافرانال، و مواد  طعم دهنده (پیکروکروسین) .
کلاله زعفران که در واقع قسمت اصلی زعفران تجارتی را تشکیل می دهد دارای رنگ، طعم و عطر بخصوصی است که هر یک از این ویژگیها مربوط به یک دسته از ترکیبات شیمیایی خاص میشود و تا کنون برخی از آنها شناخته شده است .
رنگ زعفران: اصلی ترین عامل ایجاد قدرت رنگی در زعفران ترکیبی است به نام کروسین به فرمول شیمیایی O24 H64 C44 . کروسین یکی از چند کارو تنوئید محدود موجود در طبیعت است که به آسانی در آب حل می شود. این حلالیت یکی از دلایل کاربرد  وسیع آن به عنوان رنگ دهنده در مواد غذایی و دارویی نسبت به سایر کارو تنوئیدها می باشد.  این ماده برای اولین بار توسط Solomon و Carrar به شکل کریستال بدست آمد.

ترکیبات شمیایی زعفران
ترکیبات شمیایی زعفران
سافرانال یک مایع روغنی فرار است که در جریان بخار آب دارای لکه زرد روشن است و در اتانول، متانول و اتر نفت به خوبی حل می شود.
برای جدا کردن روغنهای اتری آن زعفران را با آب مقطر تحت جریان گاز co2 تقطیر  می کند و قسمت تقطیر شده را با اتر استخراج مینماید، سپس اتر را تبخیر میکنند. روغن حاصل مایع زرد رنگی است که دارای بوی شدید زعفران می باشد. این ماده جزء ترپن ها بوده، در مقابل اکسید اسیون بسیار حساس است وباید در شرایطی خاص نگهداری شود.